ARA TEKLİF AL
0850 3074359
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(506)112-2755

Arabayla seyahatte, öncelikli 3 güvenlik yöntemi

Zorunlu belgelerden donanıma

Tatil için her şey hazır. Hemen hemen.Arabayla seyahat etmek isteyen herkes için bu günler aynı derecede önemli günler: yola çıkmadan önce aracı kontrol etmek gereksiz risklerden kaçınmak için en önemli şeylerden biridir.

Kalkıştan önce kontrol edilmesi gerekenler

Kalkıştan önce, yapabileceğimiz basit yağ ve suyun ötesine geçen arabanın tamirci tarafından kontrol edilmesi daha iyidir. Frenler, ışıklar, akü … küçük bir arıza tatili mahvetmekle tehdit ediyor.

Motor yağı, fren hidroliği, soğutma sıvısı ve ön cam sileceklerinin seviyesini kontrol etmek önemlidir. Son zamanlarda çok yağmur yağdığından değil, sürüş sırasında görünürlüğü azaltmamak için silecekler bile iyi durumda olmalıdır, ancak her zaman bir yaz yağmuru olabilir. Kontroller arasında en önemlilerinden biri lastiklerdir. 1,6 mm’den az olmaması gereken diş kalınlığını, kısacası lastiğin aşınmasını kontrol edinKilometrelerce yol kat edecek kadar yeniyse, basıncını kontrol etmeye geçebilirsiniz. Stepne veya stepneyi kontrol ettirmek önemlidir, bugün birçok arabada lastik tamir takımı lehinize kaybolmuş olsalar bile. Kullanmaya alışkın olmayanlar için bazı eğitimleri izlemek kötü bir fikir olmaz.

Sigortamenuygun.com  sigortasına gelince, şirketle iletişim kurmak için tüm telefon numaralarına ve diğer yollara sahip olduğunuzu kontrol edin . Özellikle Sigortamenuygun.com  yol yardımı gibi aktif ek ürünleri de olanları gözden geçirebilirsiniz.

Araba ile seyahat, zorunlu ve tavsiye edilen ekipmanlar

Belgeler olağandır: yurt dışına seyahat edenler için araç tescil belgesi, sigorta belgesi ve yeşil kart. Arıza sinyali için üçgen, bijonlar için kriko ve anahtar ve yüksek görünürlük yelekleri de aracınızda bulundurulmalıdır. Yurt dışına seyahat edecek sürücülerden bazı ülkeler bu yelekleri talep etmektedirler. Gece yolda kaldığınızda akünüz bittiğinde bu yelekler iyi bir seçenek olabilir.

Belgeler olağandır: yurt dışına seyahat edenler için araç tescil belgesi, sigorta belgesi ve yeşil kart. Arıza sinyali için üçgen, bijonlar için kriko ve anahtar ve yüksek görünürlük yelekleri de aracınızda bulundurulmalıdır. Yurt dışına seyahat edecek sürücülerden bazı ülkeler bu yelekleri talep etmektedirler. Gece yolda kaldığınızda akünüz bittiğinde bu yelekler iyi bir seçenek olabilir.

Zorunlu olmayan ekipmana gelince, rutin bakım için küçük bir kit araca koyulabilir: kendimizi karanlıkta çalışırken bulursak, pili değiştirsek bile aydınlatmak için bir el feneri; Acil durum çantasında bulundurulması gereken bir diğer aksesuar da farlar için eksiksiz bir yedek ampul setidir. Piyasada çeşitli tipler vardır ve tabii ki aracınızla uyumlu bir tane satın almanız gerekir. Farlara genellikle motor bölmesinden ulaşılabilir. Ancak arka grupların ampullerini veya plaka lambalarını değiştirmeniz gerekirse, genellikle tornavida ve pense gibi bazı aletlere sahip olmanız gerekir. Temel bir araç setine sahip olmak kesinlikle yararlıdır, tornavidalar, pense, çekiç, alyan vidalar, altıgen anahtarlar ve tek kullanımlık eldivenler dahil.

Araçta bulunan küçük bir yangın söndürücü, acil bir durumda da hayat kurtarıcı olabilir: Bir kaza veya elektrik arızası sonrasında yangın prensibini tetikleyebilir ve anında müdahale imkânı, zararları ciddi şekilde sınırlayabilir. Acil durumlardan bahsetmişken, bir ilk yardım çantası olmazsa olmazlardandır.

Bagajda tutmak için ekipmanı kapatmak için bir rulo Amerikan bant ve bir kutu kilit açma spreyi dahil edilebilir. Birincisi, son derece güçlü bir koli bandıdır ve bir çarpmadan sonra geçici olarak asılı bir tampon veya far takmak gibi derme çatma onarımlar için kullanılabilir. Kilit açma spreyi, vidaları ve cıvataları yağlamak ve sökmek için kullanılır.

Arabayla seyahat yaparken her şeyden önce güvenlik

Ne kadar ekipman getirebilirsek götürelim, temel ekipman her zaman ve sadece bir tanesidir: ihtiyat. Bu satın alınamaz, ancak asla eksik olmamalıdır. Yüksek sıcaklıklarda araba ile yolculuk yapmak yorucu olabilir, kilometreler çoktur ve belki bir de varmak için sabırsızlık vardır. Ancak, fazladan bir mola vermek ve huzur içinde seyahat etmek için çok daha iyidir.

Herhangi bir sürücünün ana düşmanları iki tanedir: dikkat dağınıklığı ve hız. Dünyada aynı fikirde olmayan hiçbir çalışma yok, kazaların çoğuna bu iki unsur neden oluyor. Cep telefonu yok ve zaman geçirmek için çok daha az film ve video..(söylenmesine gerek olmadığını umarak).

Ayrılmadan önce ve yolculuk sırasında, hafif yemek yemek ve alkolden kaçınmak en iyisidir. Rahat giysiler ve kapalı ayakkabılar giyin.

Rüya gibi bir tatil ile kâbus gibi bir tatil arasında gerçekten fark yaratabilecek birçok küçük numarayı sizler için sunduk.

Bu yıl, çoğu kişi pandemi, mesafeler ve en yaygın ulaşım araçlarının kısıtlamaları nedeniyle seyahat etmek için arabayı kullanacak. Gerçekten zor aylardan sonra, her zaman emniyette ve emniyette bir tatilin tadını çıkarmanın zamanı geldi. Arabayla seyahat etmek büyük kolaylık ama tatilimiz için yola çıkmadan önce arabamızın her açıdan mükemmel olduğundan emin olmanızda fayda var.  

O halde, sabırla, iyi niyetle, kendi iyiliğimiz ve ailemizin iyiliği için bilgilenelim, sakin ve endişesiz ayrılmamızı garanti eden gerekli tüm kontrolleri yapmaya çalışalım.

Arabayı yaz tatilinden önce hazırlamak sadece bir güvenlik meselesi değildir, mükemmel durumdaki bir araba, yıl boyunca geçirdiğiniz tek rahatlatıcı haftada “sizi yarı yolda bırakmaz”.

Uzun yola çıkarken tam bakım yaptırmalı

Araba ile seyahat ediyorsanız, kesinlikle eksiksiz bir kontrol yapılması gereken ilk şey tüm mekanik bileşenlerdir. Teknolojik olarak gelişmiş olsa bile, araçlarımızın her şey mükemmel çalışana kadar uyum içinde hareket eden parçalardan oluşan birtakım dişliler olduğunu unutmamalıyız.
Şimdi, minimum bilgi ve aşinalığa sahipseniz, bazı kontroller bağımsız olarak da yapılabilir, ancak tavsiyemiz,atölyeye gidip bunu bir profesyonel tarafından yaptırmanızdır, böylece kendinizi herhangi bir şüpheden kurtarır ve bir işin yapıldığından emin olursunuz.

Bir uzman veya yetkili bir atölye tarafından kontrol edilmesi gereken aracın bileşenleri kesinlikle şunlardır:

  • Motorun tüm parçaları
  • Frenler ve fren sistemi
  • Tüm teknik sıvıların kontrolü
  • Aküyü ve Bujileri Kontrol Edin
  • Havalandırma sisteminin kontrolü
  • Lastik Analizi

Size aşırı geliyorsa, araba ile ve yoğun trafikle uzun bir yolculuk için her şeye sahip olduğunuzu bilerek huzur ve sükûnet içinde seyahat etmenin paha biçilemez olduğunu düşünün.

Bu makalemizde sizler için arabayla seyahat kavramına değindik. Arabayla seyahat ederken nelere dikkat etmeniz gerektiği, arabayla seyahat ederken yanınıza almanız gereken bakım kitlerinden bahsettik. arabayla seyahat etmenin en iyi kurallarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
  0(506)112-2755