ARA TEKLİF AL
0850 3074359
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(506)112-2755

Araç Kasko Sigortası Fiyatları Ne Kadar Oldu 2022 ?

Kasko sigortası fiyatları ne kadar? Araç sahipleri açısında kasko sigortası fiyat bilgisi her zaman merak edilmektedir. Bu kapsamda aracına kasko yatırmayı isteyenlerin mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmeleri her zaman önerilmektedir. Araç sahipleri açısından oldukça önemli kazanımları sunabilen kasko sigortası nedir? Dahası kasko sigortası nasıl alınır? Bununla birlikte kasko sigortası fiyat araştırması neden yapılmalıdır? İşte merak edilen ayrıntıların tamamı!

Araç Kasko Sigortası Nedir?

Aracın herhangi bir kaza ya da hasar alması durumunda ortaya çıkan zararların karşılanmasını mümkün kılan özel sigorta sistemine kasko denir. Araç sahibinin masraflarını karşılamak noktasında kaskonun diğer sigorta sistemlerinden daha fazla avantaja sahip olduğu bilinmektedir. Bilindiği üzere araçlarda meydana gelen hasarlar genellikle yüksek bütçeli masrafları da beraberinde getirmektedir. Burada bütçenizi korumak noktasında araç kaskosunun üst düzeyde bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Peki, araç kasko güvencesi hangi durumlarda devreye girmektedir? İşte detaylar!

  • Aracınız başka bir araçla çarpışırsa
  • Aracınıza farklı bir araç çarparsa
  • Aracınıza herhangi bir yabancı madde çarparsa
  • Herhangi bir nedenden dolayı üçüncü kişiler aracınıza zarar verirse
  • Aracınızın yanması ya da parçalanması ya da çalınması durumunda

Araç kasko sigortası devreye girmektedir. Esasında araç kasko sigortası poliçesinin içeriği hangi şartlarda ödeme alınacağının belirlenmesi konusunda etkilidir. Hatta araç sahibi isterse poliçeye afet durumlarındaki zararların karşılanmasını dahi ekleyebilmektedir. Elbette ki bu durum da doğrudan kasko sigortası fiyat seçenekleri konusuna etki etmektedir.

Kasko Sigortası Nasıl Yapılmaktadır?

Günümüz koşullarında ülkemizde pek çok farklı kasko şirketinin hizmet sundukları bilinmektedir. Esasında kasko sigortası yaptırmayı istediğiniz zaman doğrudan tercih ettiğiniz şirketin şubesine gidebilir ya da online ortamda kasko sigortanızı alabilirsiniz. Elbette ki kasko sigortası fiyat konusunda her iki yöntemin de bir farkı bulunmamaktadır. Ancak ev konforunda kasko sigortası yaptırmayı istediğiniz zaman online bir şekilde kasko yaptırmak çok daha avantajlıdır. Peki, online bir şekilde kasko sigortası nasıl alınmaktadır? Burada birbirinden farklı uygulamalardan ve platformlardan rahatlıkla söz edebiliriz.

Online bir şekilde kasko sigortası fiyat bilgisine ulaşmak için internette yer alan platformlardan yararlanabilirsiniz. Bu türden platformlara giriş yaptığınız zaman TC kimlik numaranızla birlikte cep telefon numaranızı da girdiğiniz zaman gayet pratik bir şekilde fiyat tekliği almanız mümkün olacaktır. Üstelik bunun için sadece 2 dakikalık zaman ayırmanız bile yeterli olacaktır. Bir de son zamanlarda fiyat karşılaştırması yapan pek çok farklı platformun var olduğunu ifade edebiliriz. Bu tür platformlar vasıtasıyla bütçe dostu bir şekilde hizmet almanız da mümkün olacaktır.

Online bir ortamda kasko sigortası fiyat teklifi alıyor olmak beraberinde çok önemli kazanımları getirmektedir. Böylece oldukça kapsamlı bir şekilde araştırma yaparak tam da talebinize uygun bir şekilde kasko yaptırmanız mümkün hale gelecektir. Siz de en kapsamlı bir şekilde araştırma yapmak ya da en ucuz bir şekilde kasko yaptırmak istiyorsanız tam anlamıyla profesyonel bir şekilde hizmet sunan platformları tercih etmelisiniz. Böylece hem bütçe dostu bir şekilde hem de son derece üst düzeyde bir kasko sigortası yaptırabilirsiniz.

 

Kasko Sigortası Şirketi Tercihlerine Dikkat!

Elbette ki kasko sigortası fiyatları kadar bu tür poliçeleri yaptırdığınız firmaların da üst düzeyde bir hizmeti sunabiliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Burada kasko firmasının tarafınıza sunmuş olduğu kasko sigortası fiyat tekfinin kapsamına mutlaka dikkat etmek durumundasınız. Bununla birlikte tercih ettiğiniz kasko firmasının geniş kapsamlı bir şekilde hizmet sunuyor olmasına dikkat ediyor olmanız beraberinde çok önemli kazanımları getirmektedir.

Kasko sigortası yaptırmayı istiyorsanız ilgili poliçenin geniş kapsamlı bir teminatı kapsıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Yine satın alacağınız poliçenin geniş kapsamlı bir koruma sağlayıp sağlamadığı da dikkat etmeniz gereken bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada en uygun fiyatlı bir şekilde maksimum teminatları tercih etmek için mutlaka nitelikli bir kasko firmasını tercih etmeniz her zaman önerilmektedir. Kurumsal kimliğiyle ön plana çıkan ve üst seviyede bir sigorta hizmetini sunabilen bir firmayı tercih etmek elbette ki beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Kasko sigortası yaptırmadan önce mutlaka kendi ihtiyacınızın ne olduğunu net bir şekilde tespit etmeniz gerekmektedir. Siz de ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak bir tercihte bulunacak olursanız tam da işinizi görebilecek bir şekilde kasko sigortasını yaptırmak konusunda önemli kazanımlara sahip olabilirsiniz. Bir de online ortamda bir kasko sigortası poliçesi satın almışsanız mutlaka e-mail ortamında poliçenizin tarafınıza gönderilmesine dikkat etmelisiniz. Böylece poliçenizin kapsamını çok daha isabetli bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Kredi Kartını Kullanarak Kasko Sigortası Alınabilir Mi?

Özellikle online bir ortamda kasko sigortası alacaksanız bu tür işlemlerde kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Burada güvenli bir platformu tercih ediyor olmanız tam da beklentilerinizi karşılayacak ve risksiz bir şekilde kasko sigortasını yaptırmanızı mümkün kılacaktır. Üstelik online ortamda kredi kartınızla kasko yaptırdığınız zaman taksit yaptırma fırsatını da elde edebilirsiniz. Böylece çok daha bütçe dostu bir şekilde kasko yaptırmanız mümkün hale gelecektir. Kredi kartıyla ödeme yaparken kasko sigortası fiyat bilgisini konusunu da göz önünde bulunduruyor olmanız her zaman önerilmektedir.

Kasko Sigortası Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılıyor?

Elbette ki kasko sigortası fiyat hesaplamaları gündeme geldiği zaman karşımıza birden fazla seçeneğin çıktığından rahatlıkla söz edebiliriz. Bu kapsamda aracınıza kasko yaptıracağınız zaman fiyatların belirlenmesinde aşağıdaki hususlara dikkate alınmaktadır;

  • Aracınızın markası
  • Aracınızın modeli
  • Aracınızın üretimi yılı
  • Aracınızın plaka numarası

Görüldüğü üzere kasko sigortası fiyat bilgisi gündeme geldiği zaman aracın modeli, markası, üretim yılıyla birlikte plaka numarası da dikkate alınmaktadır. Hatta aracı kullanan kimsenin yaşı, mesleği ve ehliyet süresi de fiyatlara doğrudan etki etmektedir. Bununla birlikte sigorta fiyatlarının belirlenmesinde firmaların fiyat politikalarının da doğrudan bir etkisinin bulunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bundan dolayıdır ki sigorta yaptırırken firma tercihine dikkat etmek, uygun fiyatlı bir şekilde hizmet almanızı da mümkün kılacaktır.

Kasko sigortası fiyatları belirlenirken aracın daha öncesinde herhangi bir kazaya karışıp karışmadığı gibi hususlara dikkat edilmektedir. Yine elbette ki hasarsız bir aracın kasko sigortası fiyatıyla daha öncesinde hasar görmüş olan bir aracın kasko fiyatı birbirinden farklıdır. Hatta hasarsız olan araçlar poliçe yenileme işlemi sırasında hatırı sayılır bir oranda indirim de almaktadır. Dolayısıyla şayet aracınızla kazaya karışmazsanız kaskonuzu da çok daha uygun fiyat aralığında alabilirsiniz.

Teminat kapsamı kasko sigortası fiyat koşulları gündeme geldiği zaman karşımıza çıkan en önemli kriterdir. Zira herhangi bir kaza durumunda ya da aracınızın başına istemediğiniz bir durum geldiğinde kaskonuzun kapsamına göre bir hizmet ya da bir ödeme alabilirsiniz. Burada herhangi bir çarpma durumunda ya da çarpılma durumunda ek teminatları poliçenize ekleterek, daha cazip koşullarda kasko sigortası yaptırabilirsiniz. Yine kasko sigortası yaptırırken, onarım için karşılanacak tutara vs de dikkat etmek durumundasınız. Bütün bu bilgiler ışığında kasko sigortası fiyat tekliflerine yönelik olarak kapsamlı bir araştırma yapmak her zaman beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

20’den fazla sigorta şirketinin kasko sigortası teklifini saniyeler içinde karşılaştırarak. En uygun kasko sigortasına sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece basvuruformunu  doldurmak.

 
  0(506)112-2755