ARA TEKLİF AL
0850 3074359
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(506)112-2755

Kasko Sigortası

Kasko Bedeli Nedir?

Kasko bedeli araç marka, model ve model yılına göre Türkiye Sigorta Birliği tarafından belirlenen değeri ifade eder. Kasko değer listesinde yer alan kasko bedelleri dönemsel olarak güncellenmektedir.

Kasko araç değer listesinde yer alan araçlar 15 yaşından küçük olan araba türlerini içermektedir. Kasko ve zorunlu trafik sigortası fiyatlarını hesaplanırken bu bedeller dikkate alınır.

 

Araç Kasko Sigortası Nedir?

Kasko poliçesi bir defa lazım olur, onun için doğru poliçeyi yaptırmanız son derece önemlidir.

Kasko poliçesi; çarpma, çarpışma, devrilme, yanma, hırsızlık gibi temel hasarlarını karşılayan sigorta çeşididir. Ek teminatlar arasında doğal afetler, toplumsal hareketler ve terör olayları sonucunda meydana gelen hasar durumları da karşılanabilir. Aracın aldığı zararı karşılamakla beraber aynı zamanda araç içinde bulunan özel eşya ve aksesuarları da kasko teminatı kapsamına ek teminat ile dâhil edilebilir.

Herhangi bir kaza anında araçta bulunan üçüncü şahıslarda meydana gelen bedeni hasarlar da teminat limitleri dâhilinde karşılanır. Trafik sigortası limitlerinin yeterli gelmediği durumlarda artan finansal sorumluluğu alarak, İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı limitlerine kadar poliçe sahibini güvence altına alır.

  0(506)112-2755