ARA TEKLİF AL
0850 3074359
TIKLA TEKLİF AL
TEKLİF AL
WHATSAPP HATTI
0(506)112-2755

Özel Sağlık Sigortası

Özel (Bireysel) Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık, hayatta göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden birisidir. Çünkü sağlıklı olduğunuzda, istediğiniz aktiviteleri yapma şansınız vardır. Bununla birlikte, sağlığınızı korumak kolay olabilir, ancak bazen bazı hastalıklar öngörülemez olduğu gerçeği değiştirmez.

Özel sağlık sigortası, sağlık bakım masraflarını karşılamaya yardımcı olur. Özel sağlık sigortası, özel hastanelerden alacağınız hizmetleri en uygun biçimde almanızı sağlayan sigorta çeşididir.

Sunulan sağlık sigortası planları, özel sağlık sigortası şirketleri, sağlık sigortası acenteleri aracılığıyla offline ya da online satın alınabilir. Poliçe kapsamında sunulan tedaviler ve hizmetler, olası sağlık risklerine karşı güvence sağlar.

Özel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Hayatımızda kaçınılmaz bir gerçek varsa o da sağlığımızdır.

Bir hastalığın tedavisi için doktorunuzu ziyaret edersiniz. Bunun sonucunda hastanede röntgen gibi bazı sağlık masrafları ortaya çıkar. Sağlık durumunuza bağlı olarak yapılacak testler değişiklik gösterir ve hastane masrafları katlanır.

SGK kapsamı dışında sağlığınızı farklı sağlık planları ile güvence altına almamışsanız, özel hastaneye ödeyeceğiniz bütçeler cebinizden çıkacaktır. Kısacası özel sağlık sigortanız yoksa bazı tedaviler size büyük bir fatura bırakabilir.

  0(506)112-2755